Välisvoodrilaud on üks levinumaid fassaadivooderdusmaterjale. Välisvoodrilaudade valmistamiseks kasutatakse üldjuhul kuusepuitu. Meie tootevalikus on lai valik erinevaid välisvoodri profiile: UTV / UTS / UTK / UYL / UYV / OLDE / KIRIKAL / ANTIIK / PALK jpm. Pakume ka termotöödeldud välisvoodrilaudu.

Lisaks enimlevinud välivoodrilaudade profiilidele toodame eritellimusena eriprofiile, vastavalt kliendi soovidele.

Meie poolt pakutavad välisvoodrilauad on hööveldatud või peensaetud pinnatöötlusega. Valmistame välisvoodrilaudu ka vanutatud (harjatud) pinnaga.

Kõik välisvoodrilauad on viimistlemata. Pakume ka välisvoodrilaudade värvimist – soovitame voodrilauad eelnevalt tööstuslikult kruntida/värvida.

Välisvoodrilaua hind sisaldab käibemaksu.

Näitan kõiki 21 tulemust

Välisvoodrilaud UTV 19×120(112) mm AB hööveldatud sile pind, lehis

771 laos
10.15 11.84 9.13 10.66 /tk

 

Välisvoodrilaua kvaliteet

Välisvoodrilauad on kõrge kvaliteediga – pehkinud kohad, putukatest tingitud vead, oksaaugud, vaigupesad, siniseks tõmbunud kohad ja sõrmtapid ei ole lubatud. Välisvoodrilauad on tööstuslikult kuivatatud (niiskus 16% +- 2%) ning kvaliteediklass AB.

Välisvoodri pinnatöötlus

Välisvoodrilaudade esikülje pinnatöötlused:

Hööveldatud välisvoordilaud – pind on sile ja võrdlsemisi kõva, seettõttu värv ei imendu eriti sügavale puidu pooridesse. Sileda pinnaga ei nakku mustus nii hästi, seega silehööveldatud välisvoodrilauda tasub kasutada juhtudel, kus fassaad võib kergesti määrduda ja vajab sagedast puhastamist.

Peensaetud välisvoodrilaud – poorne pind imab värvi kõige paremini, isegi kuni 50-60% rohkem võrreldes hööveldatud pinnaga. Seetõttu on värvikiht palju vastupidavam ning seina üle värvida on vaja oluliselt harvem. Samas jääb poorse pinna külge paremini kinni ka tolm ja mustus – kuid puhastada on peensaetud voodrilaua karedat pinda keeruline.

Vanutatud (harjatud) pinnaga välisvoodrilaud –  näeb välja ilusam kui peensaetud voodrilaud. Samuti ei määrdu harjatud pind nii kergesti ja seda on märksa hõlpsam puhastada kui peensaetud voodrilauda. Värv ei imendu aga nii sügavale harjatud pinna pooridesse kui peensaetud lauapinda, seetõttu tuleb hooldusvärvimisi ette võtta sagedamini.

Peenrihveldatud pinnaga välisvoodrilaud – sarnanevad eemalt vaadates hööveldatud voodrilaudadega, kuid peenrihveldatud pinna värviimavus on väga hea, olles võrreldav harjatud voodrilauaga.

Kruntimine kaitseb välisvoodrilauda ilmastikuolude eest ning soodustab pinnavärvi nakkumist. Kruntvärv võib sisaldada ka hallituse- ja sinekaitseaineid, et kaitsta välisvoodrilauda meie niiskes kliimas.

Tagaküljele freesitakse sooned, millega vähendatakse laudade võimalikku kõmmeldumist keskkonnatingimuste loomuliku muutumise mõjul. Tagakülje höövelpind on kalibreeritud ja seetõttu võib esineda karedamaid kohti.

 

Seotud kategooriad: