Tuuletõkkeplaadid on mõeldud hoonete välisseinte, lagede ja katuste konstruktsioonides tuulttõkestava, soojustava ja jäikust tõstva elemendina.

Tuuletõkkeplaadi hind sisaldab käibemaksu.

Näitan kõiki 11 tulemust

Tuuletõkkeplaatide põhiülesanne

Tuuletõkkeplaatide põhiülesanne on kaitsta soojustusmaterjali tuule eest, mis tekitab soojustusmaterjali sees külma õhu ringluse ja vähendab sellega seina üldist soojapidavust. Hoone välisseinas peab õhu liikumine olema selline, et võimalikult vähe õhku pääseks läbi seina. Hoone konstruktsioonide pikaealisuse tagamiseks peab tuuletõkkekiht suutma läbi lasta seinakonstruktsiooni seest tuleva niiskuse. Peale selle toimib tuuletõkkeplaat ka kaitsekihina, mis kaitseb soojustust läbi välisvoodri tungiva vihmavee eest.

 

Tuuletõkkeplaadi omadused

  • Kaitseb konstruktsiooni ilmastiku mõjude eest
  • Looduslik ja hingav materjal
  • 100% puitkiud
  • Sobib ehitusvillade ja puistematerjalide toestuseks
  • Täiendav soojusisolatsioon
  • Heliisolatsioon
  • Stabiilne kujult ja mõõtudelt

 

Tuuletõkkeplaadid

 

Tuuletõkkeplaatide kasutusala

Pehmed isolatsioonpuitkiudplaadid on paljude kasutusvõimalustega looduslikud ehitus- ja soojustusmaterjalid.

  • Välispiirded (tuulutusega sokkel, välissein, katuslagi)
  • Puistesoojustusega välisseinakonstruktsioonid
  • Lattsõrestiku vahele paigaldatud soojustusega välisseinakonstruktsioonid

Ladustamine

Tuuletõkkeplaate tuleb ladustamise ajal kaitsta niiskuse,määrdumise, murenemise ja kriimustuste eest. Ladustamisperioodi ajal tuleb tagada õhu liikumine plaatide vahel. Kui ladustamisperioodi ajal kondenseerub plaadi kaitsekatte all vesi, tuleb kaitsekate tuulutuse tõhustamiseks avada. Plaadid tuleb alati ladustada kuivale, tugevale ja tasasele alusele nii, et need ei puutu kokku pinnasega ja ei teki plaate kahjustavat deformatsiooni ega defekte, mis kahjustavad plaatide välimust

Õhutamine

Tuuletõkkeplaadi niiskusaste muutub koos ümbritseva õhu suhtelise niiskuse muutumisega. Selle tagajärjel võivad plaatide mõõtmed veidi muutuda. See on puittoodetele üldiselt iseloomulik. Mõõtmete sellise muutumise minimeerimiseks tuleb plaate ehitusplatsil enne paigaldamist 1–3 päeva õhutada plaatide lõplikele paigaldustingimustele võimalikult lähedastes tingimustes. Õhutamiseks võib plaadid asetada servale ning toetada näiteks vastu seina ja panna plaatide vahele latid nii, et õhk saab plaatide vahel vabalt liikuda.

Tuuletõkkeplaatide paigaldamine

Plaadid kinnitatakse konstruktsiooni külge karkassisuunas. Karkassi talade vahekaugus peab olema 600 mm (mõõdetuna tala keskteljelt). Tuuletõkkeplaadid tuleb paigaldada nii, et plaatide vahele jääb 2–3 mm laiune pilu. Nende liitekohtade ilmastikukindluse tagamiseks, mis ei satu karkassiga kohakuti, tuleb ühenduskoha alla paigutada puidust abitala ja plaat kinnitada selle külge. Plaadid kinnitatakse naelte või klambritega. Plaadi keskele märgitud pikitriip lihtsustab plaadi naelutamist. Tuuletõkkeplaadid tuleb võimalikult kiiresti katta välisvoodriga. Tagamaks konstruktsiooni niiskusvahetuse, tuleb plaadi ja voodri vahele jätta 20–50 mm õhuvahe.

 

Lisainfo:

 

Seotud kategooriad: