Niiskuskindel vineer Javicari laualaost. Pakume viimistlemata pinnaga lehtpuuvineeri (kasevineer) ja okaspuuvineeri (männi-/kuusevineer). Kohapeal pakume võimalust saagida vineerid Teile sobivasse mõõtu. Kui ei leidnud sobiva paksuse või kvaliteediga vineeri meie tootevalikust, siis esitage meile päring.

Niiskuskindla vineeri hind sisaldab käibemaksu.

Näitan kõiki 21 tulemust

Niiskuskindla vineeri omadused

 • Keskkonnasõbralik
 • Vastupidav
 • Kergesti töödeldav
 • Tugev
 • Naturaalne ja pinnatekstuuri kordumatus
 • Madala soojus- ja helijuhtivus

Vineeri muudab niiskuskindlaks veekindel liim spoonikihtide vahel. Kasutatud liim määrab, kas tegemist on sisetöödeks (interior) mõeldud materjaliga või talub vineer ka niiskust (exterior).

Exterior (WBP – Water and Boil Proof) markeeringuga kasevineerid sobivad välistingimustes kasutamiseks, plaatide kokkuliimimiseks kasutatav liim FSF (fenool-formaldehüüdvaik) on veekindel.

NB! Veekindel liim tagab, et spoonikihid vee toimel ei eraldu, plaadi välispind ise ei ole veekindel. Seepärast tuleb vineerplaati katta veekindlust tagava ja välitingimustesse sobiva värvi, laki või peitsiga.

Niiskuskindel vineer exterior – paksused ja mõõdud

Exterior kasevineer

4 mm / 6.5 mm / 9 mm / 12 mm / 15 mm / 18 mm / 21 mm / 24 mm / 27 mm / 30 mm

1500 x 3000 mm / 1525 x 3050 mm

Exterior männi-/kuusevineer

4 mm / 9 mm / 12 mm / 15 mm / 18 mm / 21 mm

1220 x 2440 mm / 1250 x 2500 mm

Niiskuskindel vineer exterior – kvaliteeditähised

Kõige lihtsam vineertahvel koosneb kolmest kihist. Mida rohkem kihte, seda tugevam vineer. Kihtide kokkuliimimisega saavutatakse kerge ja hästi töödeldav, aga samas tugev plaat.

Vineeri sordi määrab pealmise ja alumise kihi kvaliteet (S/BB; BB/BB; BB/WG; WG/WG)

Exterior vineeri kvaliteeditähised E, B (S), BB, CP (WG) ja C (D,PQ)

Е – On eliitkategooria, millel puuduvad nähtavad defektid ja muud kahjustused. Sellegi poolest võib metsamaterjal sisaldada teatud tähtsusetut praaki. Selles kategoorias on täiesti lubamatud mustad oksakohad ja nende väljalangemisel tekkinud augud. Seda tüüpi lakitakse sageli. Just sellest valmistatakse lamineeritud vineeri.

B, S (I) – Lihvitud, ilma oksteta, toonierinevus, pärloksad, esineb tahvlil ka spoonikihi ühenduskohad tahvli keskel. Hea kvaliteediga värvimiseks, peitsimiseks ja lakkimiseks. Kasutatakse lakitult või värvitult mööbli valmistamiseks, dekoratiivpindadeks ja erinevate puiduliikidega lamineerimiseks.

BB (II) – Lihvitud, oksad asendatud punnidega, kuni kolm punni ühel m². Standardsort (punnitud) siseviimistlusvärvidega värvimiseks, paksemate läbipaistvate- ja läbipaistmatute kiledega katmiseks või spoonimiseks. Kasutatakse mööbli valmistamiseks ja dekoratiivmaterjalidega katmiseks. Sobilik kui vajatakse siledat aluspinda.

CP, WG (III) – Lihvitud, lahtised defektid, oksakohad ja pinnapraod. Kvaliteet on natuke halvem kui BB sortidel. On olemas terved heledad oksakohad, tumedad oksakohad läbimõõduga kuni 1,5 mm. Väärlülipuidu suurus, terve värvitooni muutus, ei ületa vineeritahvli tasapinnast 50%. Lubatud on kahekordsed spoonist vahetükid, mis on liimitud servale. Kasutamiseks pinna välisilme osas vähenõudlikes kohtades. Kasutatakse enamjaolt ehituses, kus pole oluline pinnaviimistlus. Kasutusala kattematerjal (avade katmine, toodete pakendamine), betoonivalutöödel rakisena, detailide šabloonid, märklauad, mööblikarkassid, riiulimaterjal. Seinapaneelid. Sileda aluspinnana ei sobi, sest võib esineda on pinnapragusid.

 C, PQ (IV/IV): Pealmised kihid lihvimata, lubatud oksakohad ja spoonidefektid. Siin võivad olla kokkukasvanud ja kokkukasvamata oksakohad, oksakohtade väljalangemisel tekkinud augud, hargnenud põikilõhed kuni 10 mm. Sisemised kihid võivad sisaldada spooni puudujääki laiusega kuni 10 mm. Võivad olla määritud oksakohad, lõhed kuni 60 mm. Vineeritahvlil võib olla väärlülipuit ja pruunid laigud, samuti kühmud ja läbistav lihvimine. Seda kasutatakse siis, kui sellest valmistatud rajatisel on teisejärguline roll. Kasutatakse välis- ja siseseinapaneelides, betoonkonstruktsioonide raketistes, töölavades, fassaadides ja põrandakonstruktsioonis. Konstruktsioonides leiavad kasutamist vineerspoonidest liimitud karp- ja nurkristlõikega talad, torud ja lainelise ristlõikega plaadid.

KILO (V): KILO vineer on kõige madalama kvaliteediga, millel on lubatud piiramatus koguses defekte. KILO on sobilik kasutamiseks kohtades, kus esteetiline välimus pole primaarne. Lisaks sobib antud materjal hästi ajutisteks lahendusteks erinevate seinte, avade katteks ning ühekordseteks betoonivalutöödeks.

Niiskuskindlat exterior vineeri kasutatakse sise- ja välistingimustes

 • Ehituses – põrandate, seinte ja lagede katmiseks, katuse alla, betooni valamiseks
 • Transpordi vahendites
 • Pakenditööstuses
 • Mööbli valmistamisel
 • Sisustuselementides
 • Mänguväljakutes

NB! Vastavalt vineeri kvaliteediklassile jälgida kasutuskoha sobivust. Nt. sileda aluspinnana ei sobi madalama kvaliteeditähisega vineerid, sest neil võib esineda oksakohti ja pinnapragusid.

 

Seotud kategooriad: