Immutatud puit on puit, millele on vaakumsurve-immutusmeetodil viidud sisse puidukonservant, mis kaitseb puitu seenkahjustuste, kahjurputukate ja mädanemise eest. Sellinne puit sobib terrassideks, aiamööbliks, sadamasildadeks, mänguväljakute elementideks ja paljudeks teisteks välitingimustes kasutatavateks puitkonstruktsioonideks. Immutatud puit on ohutu inimestele, loomadele ning taimedele.

Immutatud puidul on erinevad immutusklassid, mis näitavad kemikaalide kontsentratsiooni ja kaitseomadusi.

Immutusklass H-3 – puit, mis sobib kasutamiseks maapinnast kõrgemal, niisketes ja märgades kohtades. Põhiliselt kasutatakse puitu, mille immutusklass on H-3 roheline, pruuni immutusainet kasutatakse üldjuhul terrassilaudade immutamisel.

Immutusklass H-4 – puit, mis sobib kasutamiseks otseses kontaktis maapinna, vee ja betooniga. Eritellimisel saame pakkuda immutatud puitu immutusklassiga H-4, mille puhul kemikaalide kontsentratsioon on suurem.

Lauad (11)

Prussid (12)

Höövelpuit (22)

Puitpostid (12)

Immutatud puidu värvus võib varieeruda sõltuvalt lülipuidu ja maltspuidu suhtelisest tihedusest ning mõnede lehtpuiduliikide puhul võib esineda tumenemist. Välistingimustes omandab algselt rohekas värv ajapikku sooja meekarva pruunika tooni ning pikema aja jooksul tuhmub loomulikuks hõbehalliks. Selline värvimuutus ei tähenda kaitseomaduste kaotust.

Immutatud puidu eelised

Immutatud puidul on mitmeid eeliseid võrreldes immutamata puiduga, eriti välitingimustes kasutamisel.

Puit, mis kestab ajas.

Immutatud puit kestab 3-5 korda kauem kui immutamata puit, sest see on vastupidavam niiskusele, seentele, putukatele ja mädanemisele. See tähendab, et immutatud puit vajab vähem hooldust ja asendamist ning on seega ökonoomsem valik.

 Keskkonnasõbralikkus.

Immutatud puit on looduslik ja taastuv materjal, mis ei sisalda ohtlikke aineid nagu kroom või arseen. Immutusprotsess kasutab veepõhist lahust, mis ei reosta keskkonda. Immutatud puit aitab ka vähendada süsinikdioksiidi heitkoguseid, sest see säilitab süsiniku pikema aja jooksul.

Välimus.

Immutatud puit on ilusa välimusega materjal, mis sobib hästi erinevate arhitektuuristiilidega. Puit annab hoonele või rajatisele loodusliku ja sooja ilme. Immutatud puitu on ka lihtne viimistleda vastavalt oma maitsele, kasutades värve või peitse.